10 najlepších hier minulej generácie podľa magazínu EDGE!

Tak a je to tu! minulá generácia konzolí nám pomaly ale končí a stáva sa minulosťou. Pri tejto príležitosti sa populárny videoherný magazín EDGE rozhodol zostaviť rebríček najlepších hier minulej generácie.  Rozhodne medzi nimi nechýbajú herné skvosty ako Call of Duty: Modern Warfare, ktorý či už sa vám to páči alebo nie, redefinoval žáner FPS. LittleBigPlanet – hra, ktorá vás svojou jednoduchosťou na prvý pohľad rozosmeje ale v hĺbke prináša dokonalý herný zážitok s nekonečným množstvom možností a zážitkov.

Ďalej sa do desiatky umiestnili tituly ako Red Ded Redemption so strhujúcou westernovou atmosférou, epické GTA V a svoje miesto si našli aj logické hry (Portal) alebo Nintendo exkluzivity ako Super Mario Galaxy. Do prvej trojky sa prebojoval taktiež minuloročný hit Last of Us, ktorý je všeobecne považovaný za herný klenot. Asi nikoho neprekvapí prvenstvo hry Dark Souls, ktorá sa stala synonymom utrpenia a hardcoru pre hráčov.

Pri verenom vyslovovaní názorov so superlativom – „naj“, obvykle použivame frázu – koľko ľudí toľko chutí a pri hrách táto fráza platí dvojnásobne, každopádne pri pohľade na tento TOP 10 list si uvedomme, koľko zábavy sme pri jednotlivých tituloch zažili a rozhodne si poviete, že má čosi do seba.

10. Call of Duty 4: Modern Warfare
9. LittleBigPlanet
8. Bayonetta
7. Super Street Fighter IV
6. Red Dead Redemption
5. Grand Theft Auto V
4. Portal
3. The Last of Us
2. Super Mario Galaxy
1. Dark Souls

edge

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár