Batman: Arkham Knight – preview

Konce veľkých sérií sa nikdy nezaobídu bez plaču. Niektorí plakali, keď umrel Voldemort, väčšina plakala, keď (a ako) skončil Mass Effect a páni z Cryteku plakali, keď im posledný Crysis nepriniesol toľko peňazí, koľko čakali. Batman má už niekoľko podobných koncov za sebou – najskôr skončila stará štvordielna filmová séria, potom Nolan uzavrel svoju epickú trilógiu a teraz nastáva pre Temného rytiera ďalší míľnik. Než sa v hranej podobe s tvárou Bena Afflecka stretne prvýkrát na plátne s Henry Cavill alias Supermanom, štúdio Rocksteady nechá naposledy preletieť okrídleného pomstiteľa nad potemnelými ulicami Gothamu v záverečnom dieli skvelej série Batman: Arkham, pomenovanom Arkham Knight.

A ako už to tak býva, keď jeden kráľ zomrie, nastúpi druhý, a tak po debute geniálneho Jokera preberá opraty vlády Gothamu desivý Scarecrow, aby raz a navždy skoncoval s postrachom všetkých zlodejíčkov, vrahov a superzáporákov, maskovaným Batmanom. Do toho všetkého sa do hry zapája ešte tajomnejšia postava, Arkham Knight, ktorý Batmanovi zakúri, že by sa za to ani Human Torch nemusel hanbiť.

Ale pretože bola hra z tohtoročnej jesene preložená až na jar 2015, na Gamescome nedostávame príležitosť si Arkham Knight zahrať, napriek tomu nás Warner Bros, nechá aspoň pozrieť sa na strhujúce gameplay zábery. Batman sa v nich totiž predstavuje v plnej sile a s množstvom nových schopností, vychytávok a hlavne Batmobilu, ktorý je najväčším ťahákom pre mnoho fanúšikov. Ale pekne poporiadku!

Klik pro zvětšení

Ako sme v predchádzajúcom Origins sledovali ťažké začiatky milostného vzťahu Temného rytiera a komisára Gordona, v úvode gamescomáckého dema z Arkham Knight stojí pospolu pred uzavretým komplexom Ace Chemicals, odkiaľ Scarecrow plánuje vypustiť toľko toxínu, že by zamoril celé východné pobrežie.

Keď ale priletí na scénu Arkham Knight vo svojom vrtuľníku a zničí most vedúci do továrne, Gordon a jeho muži sa musia stiahnuť a nechať bdelého strážcu Gothamu robiť svoju prácu. Batman sa teda pomocou svojho háku dostáva do Ace Chemicals, a tam iba začína tá pravá párty, aby mohol ukázať všetky svoje nové schopnosti, ako je tichý multitakedown, tak potrebný v mnohých častiach predchádzajúcich dielov, alebo využívanie prostredia k efektívnemu zneškodneniu nepriateľov, ako je zhodenie lustra alebo elektrošok pomocou skratovaných poistiek.

Nie je ale čas sa rozplývať nad rozliatou krvou, a tak sa Temný rytier s Oracle chytrou  GPSkou dostáva na strechu budovy, aby vytasil jednu zo svojich nových pomôcok – Batscanner. Stačí jeden hod upraveného Batrangu, ktorý naskenuje okolie, čím Batmanovi pomôže nájsť zajatých civilistov.

Klik pro zvětšení

Aj keď má Bruce Wayne po hodinách v posilňovni docela silu, na obrnené autá strážiace rukojemníkov to bude chcieť trochu väčší kaliber. A preto prichádza na scénu sľubovaný Batmobil. Ako správny muž s dušou chlapca si Temný rytier prirobil do auta diaľkové ovládanie, a tak hravo vytvorí z rozboreného mosta rampu, pošle po nej Batmobil a s gráciou doň za letu skočí. Teraz už môžete začať závidieť.

Keď už to vyzerá, že Batman je krôčik od záchrany rukojemníka, na scéne sa opäť objavuje záhadný Arkham Knight. Temný rytier ale neslušne ukončí ich krátku konverzáciu rýchlou paľbou z dela Batmobilu, ktoré diaľkovým ovládaním poslal za chrbát nepriateľskej skupiny. Potom už len stačí odviesť zachráneného späť do rúk komisára Gordona, a hon za ďalšou háveďou mesta Gotham môže začať.

Klik pro zvětšení

Bohužiaľ na našich obrazovkách začne až budúci rok, a je to škoda, pretože je sakra na čo sa tešiť. Ale som presvedčený, že Rocksteady vie, čo robí, a povedie to len k tomu najlepšiemu zakončeniu série. A komu by to bolo málo, vedzte, že hra s menom Suicide Squad sa pripravuje, takže o príbehy zo sveta DC Comics len tak neprídeme.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár