Blackhole – dojmy z preview verzie

Skákačky ma prenasledujú od malička. Už ako päťročné dieťa som na čínskom Sono Nintende (čítate správne) hral Super Mario Bros, ktorý mňa, môjho brata a mojich rovesníkov nesmierne bavil. Aj keď dokonca ho na jediné zahratie prešiel len veľký brat. My deti sme hrali prvé úrovne a tešili sa z toho. Resp. sme sa rozčuľovali nad vysokou náročnosťou na hráčove schopnosti a nemožnosťou ukladať si svoje pozície.

Neskôr som sa ku slávnemu inštalátorovi samozrejme vracal. S radosťou som si zahral Jazz Jack Rabbita a samozrejme najnovšieho Raymana. Nepočítam množstvo menej dôležitých titulov daného žánru. Môžem teda smelo skonštatovať, český Blackhole je podľa recenzentskej preview verzie podarené dielo.

Mňa do hry ako milovníka príbehu a atmosféry vtiahol kvalitný český dabing. Posúdiť môžem Zuzanu Cinkovú v roli tajomnej Auriel, ktorá na vás rozpráva s kozmonautovho PDA a nemožno zabudnúť na hlas youtubera Selassieho, ktorý svojim hlasom spríjemňuje dve úrovne z preview verzie. Ostatné hrateľné úrovne sú bez dabingu. Jedná sa o logické pasáže, ktoré sú pre skákačky menej typické.

Konečne stojí čierna diera za to!

Vyslovene sa mi páči audiovizuálny zážitok, ktorý z titulu srší. Hudbu, ktorú skladal Jakub Miřejovský nemôžem inak, než len pochváliť. Do „čiernej diery“ nielenže pasuje, ale ani nevadí, keď hrá len tak. Počas hrania som totiž neraz minimalizoval okno a surfoval som po internete. Nuž a grafiku môžete posúdiť aj sami z našich nasnímaných obrázkov, prípadne z videa. Na počítači s Intel i5-2500k, 6 GB Ram a Nvidia GeForce GTX 760 beží hra plynulo a bez zásekov. Čiže je dobre zoptimalizovaná. Za celý čas prestala pracovať iba raz. To jej odpustíme!

Príbeh je zábavný a vtipne podaný, dialógy v preview verzií sú veselé. Jediným nedostatkom sú chyby napísané v titulkách predstaviteľa. Ale hovorené slovo nemá chybu a určite do vydania hry sa titulu újme aj drobnohľad čo sa týka gramatiky. Fakt, som rád, že pracujú aj na českom aj na anglickom dabingu. Aj keď to rozpočet hry zdraží, myslím si, že to hráči náležite ocenia. Hlavný hrdina stroskotá na lodi Endera na 2D entite, ktorá sa nachádza v čiernej diere do ktorej sa posádka zamotala. Namiesto smrti ju čaká zábava, boj o prežitie a plno nástrah.

Hľadajúci výzvu
Úsmev padne tým, ktorí sa tešili na skákačku pre deti, jednoduchú a prívetivú. Ak vás pri stláčaní kláves, gombíkov a hýbaním páčok navštevujú vyššie nervové frekvencie, tak sa na hru len prizerajte, aj to stojí pre niekoho za to. Priznávam sa, som hráčom už dvadsať rokov, ale za človeka čo považuje staré časy za top si dosaďte niekoho iného než mňa. Čiže som NOOB a som stavaný na jednoduchšie hry. Blackhole neodpúšťa! Mám vyzbierané štyri z piatich guliek, padnem do lávy a môžem začať od znovu. Keďže sa jedná aj o logickú hru, už viem aspoň ako to prejsť a znovu sa mi to konečne podarí!

Videohry sú parádne aj práve preto, lebo sú súčasťou širokého spektra

Hej, keď už niečo spravím tak sa ten euforický pocit do mňa ryje. Tak preto boli tie hry kedysi tak obľúbené… to mi pridáva úsmev. Len musím byť osobne naladený na takú vlnu, aj keď prekvapivo mi zlú náladu opravila práve ťažká úroveň z najnovšieho titulu od Fiolasoftu. Čiže o náročnosti hry som vedel a tak nemôžem niečo kritizovať len preto, lebo je to náročné. Veď videohry sú parádne aj práve preto, lebo sú súčasťou širokého spektra.

Klik pro zvětšení

Jednotlivé úrovne sa od seba odlišujú. Jedna hýri temnými farbami a otáčaním prostredia cez určité body, ďalšia k tomu pridáva nebezpečnú lávu, ktorej je sa dobré vyhnúť. Tú lávu, pred ktorou som musel utekať nenávidím, utekal som jej vskutku dlho. Ďalšie úrovne sú spestrené zaujímavým systémom kladiek. Musíte ich prevážiť tak, aby ste sa dostali ďalej. Plus sú tu trampolíny a množstvo iných vecí. Najväčšie plus vidím v nestereotypnom prostredí a viditeľnej kreativite autorov.

Blackhole má určite čo ponúknuť a pevne verím, že finálna verzia bude bez väčších chýb a ponúkne hodiny obsahu, ktorý bude všetko len nie nudný a stereotypný. Predvianočné obdobie, kedy titul uzrie svetlo sveta bude rušné.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár