Dishonored sa dočkalo prvých informácií a obrázku

Väčšina z nás sa zrejme veľmi rýchlo zhodne na tom, že najväčšou novinkou minulého štvrtka bolo bezpochyby predstavenie novej FPS akcie Dishonored od štúdia Arkane Studios a vydavateľstva Bethesda.  Magazín GameInformer prezradil prvých niekoľko podrobnejších informácií o chystanej hre a ako taký bonus prihodil aj prvý obrázok.

> Hlavným hrdinom bude chlapík menom Corvo, ochranca osoby menom Empress, ktorá je hneď na začiatku hry zavraždená a Corvo je (pochopiteľne) neprávom podozrivý a skorumpovaným lordom regentom uvrhnutý do väzenia. Corvo však nie je len tak obyčajný človek, ide o „legendu“ a tak ako každá správna legenda disponuje množstvom bojových techník, superschopnosťami a tiež neobvyklými technickými pomôckami. Všetky tri tieto vlastnosti z neho robia zrejme toho najsilnejšieho muža vo vesmíre.

> Spomínané superschopnosti vraj nebudú jednoducho delené do obyčajného „ublíži alebo uzdrav“, ale pôjde sa medzi nimi rôzne kombinovať, čo bude mať za následok rôzne vedľajšie efekty. Vraj by sme mali byť schopní napríklad zastaviť čas, urobiť niečo v jednej časti miestnosti, premiestniť sa inam a potom zase čas rozbehnúť, aby sme odlákali hliadkujúci vojakov. Ako ďalšie bolo spomenuté vyvolanie tlupy útočiacich potkanov, premena do jedného z nich a útek v nastalom chaose.

> Čo sa týka samotnej hernej náplne, tá by mala silne pripomínať konkurenčného Thief alebo Deus Ex. Cieľom dvojice vývojárskych dizajnérov Harvey Smitha a Rafa Colantonioa bolo dať hráčovi priehrštie schopností a usadiť ho do úplne slobodného sveta, kde môže problémy riešiť úplne podľa svojej vlastnej vôle. Tešiť by sme sa tak mali na unikátny mix mobility, sily, technických vymožeností, herného prostredia a umelej inteligencie. Herné prostredie bude navyše silne dynamické a malo by vždy reagovať na vaše aktuálne činy.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár