E3 2013: Microsoft

Komplet všetky novinky z Microsoft konferencie na jednom mieste, aby ste nemali problém sa zorientovať v smršti nových informácií.

Novinky

> Prvé zábery z MGS V: The Phantom Pain

Konferenciu otvárajú premiérové ​​gameplay zábery na celosvetovo veľmi očakávaný nový diel série Metal Gear Solid, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Jedná sa skôr o taký zostrih najrôznejších noviniek, ktoré si pre nás Hideo Kojima pripravil, ako reálne striedanie dňa a noci, dynamické súboje, využitie najrôznejších dopravných prostriedkov (vrátane koňa!) Nechýbalo ani predstavenie niekoľkých postáv príbehu: Quiet, Eli, Ocelot či Code Talker.

> Microsoft vydáva novú verziu Xbox 360

A ešte predtým, než sa vrhneme na novinky ohľadom novej konzoly Xbox One, Microsoft ešte naposledy výraznejším spôsobom podporí svoje zariadenie zo súčasnej generácie – Xbox 360. Dnešným dňom by mala byť uvedená do predaja nová verzia tejto necelých osem rokov starej konzoly, ktorej bol upravený vzhľad a celkovo boli zmenšené jej rozmery. Majiteľom predplatených Xbox Live Gold účtov tiež začnú niekoľkomesačné žatvy, počas ktorých dostane každý mesiac dva tituly úplne zadarmo. Prvý mesiac by malo ísť o Assassin Creed II a Halo 3.
> World of Tanks mieri na Xbox 360

Až do tejto chvíle čisto počítačová MMOTPS World of Tanks mieri aj na Xbox 360. Podobne ako na počítačoch bude úplne zadarmo. Nejedná sa o jedinú hru, ktorá mieri na Xbox 360, okrem titulu od Wargaming.net sa hráči dočkajú tiež dánskej plošinovky Max: The Curse of Brotherhood, nového traileru sa dočkalo aj očakávané pokračovanie RPG Dark Souls, Dark Souls II.
> Microsoft (znova) oznamuje Ryse

Teraz už sa presúvame priamo k novej konzole Xbox 360 a Microsoft začína z ostra – odhalením úplne novej značky. Tak to aspoň prezentuje samotná spoločnosť, faktom je, že sme o Ryse počuli už pred dvoma rokmi. Tentokrát sú však prezentované zábery dlhšie a čo je hlavné, vidíme aj zábery čisto z hrania. Brutálne, nekompromisné vylodenie rímskych jednotiek v Kartágu. K nášmu prekvapeniu sa však už nejedná o čisto  Kinectový titul (svojho vojaka ovládate z tretieho pohľadu), pretože sú počas quick time sekvencií úplne jasne vidieť tlačidlá X, Y, A a B. Z hľadiska hrateľnosti sa jedná o klasickú rúbačku, v ktorej čoby statočný generál Marius Titus rúbete a kosíte veľa nepriateľov a počas toho ešte stíhate veliť ostatným vojakom.

> Podľa zstupcu Cryteku pôjde o exkluzívny launch titul konzoly Xbox One.

> Sunset Overdrive – strieľačka pre Xbox One

Odhaľovanie exkluzívnych titulov pre Xbox One pokračuje, po rubačce Ryse prichádza strieľačka Sunset Overdrive. Podľa Teda Price z Insomniac je hlavnou prednosťou tohto titulu otvorený svet, ktorý sa neustále mení. Predvedený trailer potom ticho dodáva, že je všetko tlačené skôr do komixu a že sa hra nebude brať príliš vážne.

> Forza 5 aj so skutočným pretekárskym autom

Tým samozrejme myslíme závodné McLaren, ktorý sa pri prezentácii záberov z novej Forzy objavil na pódiu. Prvou prezentovanou novinkou je systém Driveatar, ktorý podľa slov autorov „znamená koniec umelej inteligencie“. Jednoducho povedané sa jedná o zber informácií o všetkých živých jazdcoch, ktorých ste kedy stretli (či už v multiplayeri či kampani) a využívanie týchto dát pre jazdné schopnosti počítačom ovládaných protivníkov. Vraj tak budete môcť vždy pretekať proti reálne sa správajúcim pilotom, či už sú to skutočne oni alebo ich počítačom vytvorené alterego.

> Na Xbox One mieria ďalšie tituly

Minecraft. Áno, tento celosvetový hit sa pozrie aj na konzolu budúcej generácie. Bez zmeny grafiky.

> Informácie o (staro) novej funkcii SmartGlass

Po odhalení všetkých týchto hier prichádza čas porozprávať sa trochu o samotnej konzole Xbox One. Prvou prezentovanou funkciou je vylepšená verzia „SmartGlass“, ktorá umožňuje dynamické sledovanie vašich kamarátov (štatistiky, achievmenty, práve hranej hry, …), pripájanie do multiplayerových hier či tvorba a zverejňovanie videí z práve hraných titulov a dokonca aj živé vysielanie (vďaka exkluzívnej zmluve so serverom Twitch.tv).
> Capcom predstavuje Dead Rising 3

Sú dva dni po ďalšej veľkej apokalypse a svet je doslova zamorený krvilačnými zombíkmi. Práve tak bolo uvedené oznámenie tretieho pokračovania populárneho Dead Rising. Podľa prvých prezentovaných záberov sa však zdá, že hra bude vsádzať na ďaleko vážnejšiu štylizáciu, čo dokladá trebárs ďaleko temnejším prostredím. Chýbať však pochopiteľne nebude ani toľko populárna tvorba nových (a často aj dosť neobvyklých) zbraní. Pri hraní využijete tiež vylepšený SmartGlass, pomocou ktorého nový hlavný hrdina Ramos dokáže privolať trebárs delostreleckú paľbu (ako bolo prezentované na konci ukážky). Dead Rising 3 vychádza tento rok na Vianoce a to exkluzívne na Xbox One.

> Tretí Witcher dorazí aj na Xbox One

Áno, tiež Geralt sa pozrie na konzolu Xbox One a ako autori sľubujú, jednou z exkluzívnych funkcií tejto verzie bude trebárs možnosť použiť Kinect pre ovládanie inventára, rozhovorov či udeľovaní príkazov.

> Nové zábery z Battlefieldu 4

Úprimne povedané, skoro sme sa ich ani nedočkali, pretože vývojárov z DICE postihli nemilé problémy. Behom pár desiatok sekúnd však bolo všetko vyriešené a prítomným novinárom a vlastne aj celému svetu boli prepustené nové zábery zo štvrtého dielu Battlefieldu. Jednalo sa o zábery z kampane a pravdu povediac toho nemáme príliš čo dodať, Veľa výbuchov, potápajúca sa lietadlová loď, stíhačky padajúce, presnejšie povedané skĺzajúce do mora, streľba, kvalitná grafika … Snáď len záverečná pasáž na člnoch stojí za vypichnutie, pretože ide o pokus DICE zakomponovať zážitky z multiplayeru tiež do hry jedného hráča.

> Záverom potom zástupca DICE dodal, že prvý stiahnuteľný balíček ako prvý dorazí na Xbox One. Ostatné platformy sa ho dočkajú s určitým časovým odstupom.

> Microsoft oznamuje cenu Xbox One

Nebudeme to nijako naťahovať: Xbox One pôjde do obchodov v novembri a u nás v Európe ho kúpite za cenu 499 euro.

> Skoro by sme tiež zabudli na spropagovanie Halo. Tešiť sa môžeme na dedikované servery a stabilných 60 snímok za sekundu. Nič viac zatiaľ nevieme.

> Konferenciu Microsoftu uzatvára Titanfall

Približne hodinu a pol dlhú konferenciu uzatvárajú premiérové ​​zábery z hrania strieľačky Titalfall od Respawn Entertainment. Čo k nim povedať … pripadá nám to ako Call of Duty s mechy, jetpacky a podobnými futuristickými hračičkami. Hru poháňa Source engin od Valve a na Xbox One by sa mala objaviť budúcu jar.

videá

> Dark Souls II – E3 2013 trailer

> Quantum Break – E3 2013 trailer

> The Witcher 3: Wild Hunt – E3 debutový trailer

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár