E3 2013: Nintendo

Druhý deň začína, na ťahu je Nintendo
Japonská spoločnosť Nintendo svoju tlačovú konferenciu pojala vcelku svojrázne. Pomenovala ju „Nintendo Direct“ a pomocou moderných technológií ju prenáša do celého sveta. Nie je to teda taká tá klasika, ako sme boli zvyknutí v predchádzajúcich štyroch prípadoch, ale skôr čistá prezentácia nových titulov.

> Ako prvé sa na obrazovke objavilo ďalšie pokračovanie slávnej série Pokémon hier, Pokémon X a Y, ktoré vyjde po celom svete 12. októbra.
> Wii PartyU a Wii Fitu sa oproti predchádzajúcim plánom mierne oneskorí. Obe hry mali doraziť počas leta, namiesto toho PartyU očakávajte počas roka, Fitu niekedy v zime.

Nintendo oznamuje dva nové Mario tituly
Potom už Nintendo prešlo na svoju najsilnejšiu kartu a predstavilo dve najnovšie hry s Mariom v hlavnej úlohe: plošinovku Super Mario 3D World a závodné Mario Kart 8. Super Mario 3D World bude ďalším pokračovaním slávnej skákačky v 3D prostredí a medzi hlavné novinky bude patriť napríklad oblek „CatMario“, v ktorom napríklad dokážete liezť po stenách. Hra dorazí v decembri tohto roku na Nintendo WiiU. Mario Kart 8 potom chce bodovať traťami vykonanými kompletne v 3D. Budete tak môcť pretekať napríklad hlavou dolu, na boku a vrátia sa aj preteky pod vodou.

Zoznam AAA titulov pre Nintendo WiiU
Zoznam sľúbených hier pre Nintendo WiiU od cudzích vydavateľstiev je poriadne dlhý, nájdete na ňom napríklad Assassin Creed IV, Batman: Arkham Origins, Deux Ex: Human Revolution (Director ‚s Cut), Sonic: Lost World, Splinter Cell: Blacklist či Watch_Dogs

Nové zábery z Legend of Zelda: Wind Waker
Ako ďalšie sú prezentované zábery z remastrovanej verzii dielu Legend of Zelda: Wind Wakera HD. Nintendo sľubuje rozlíšenie 1080p, kvalitnejšie shadery a preskúmavanie ešte rozsiahlejšieho sveta. Menšou úpravou prejde aj funkcia Tingle Turner z originálnej verzii hry (prepojenie vášho GBA s Gamecube). Novo bude hráčom umožnené vkladať odkazy (vrátane obrázkov) do virtuálnych fliaš, vhodiť ich do miestneho mora a pomáhať tak šťastlivcom (inak povedané iným hráčom), ktorí vyplavenú fľašu nájdu. Hra vychádza tento rok v októbri.

Nový diel čaká aj opičiaka Donkey Konga
Svoj návrat slávi aj Donkey Kong, na ktorého sa môžete tešiť v novom diele Donkey Kong Country: Tropical Freeze. Opičiakov svet dobyli vikingovia a jeho povinnosťou je ho vybojovať (teda vyskákať) späť. Jednou z noviniek má byť dynamickejšie používanie kamier, ktoré ukážu prebiehajúcu akciu z najrôznejších nových uhlov. Donkey Kong Country: Tropical Freeze vyjde ešte počas tohto roka.

Poslednou novinkou je Super Smash Bros
Záverom Nintendo predstavilo bitkára Super Smash Bros, pod ktorým si môžete predstaviť niečo ako japonskú verziu nedávneho PlayStation All-Stars Battle Royale. Tešiť sa môžete na všetkých známych hrdinov nintendovských hier, medzi ktorými nebude chýbať Mario, Bowser, Kirby a dokonca ani Megaman. Ten bude svojim spôsobom špeciálny, pretože dokáže aj tu používať všetky svoje špeciálne zbrane. Super Smash Bros by malo vyjsť budúci rok a to na Nintendo WiiU a Nintendo 3DS.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár