Grand Theft Auto III – video k desaťročnému výročiu. Aký vplyv mali udalosti 11/9/01 na GTA 3?

Teroristické útoky 11. septembra 2001 ovplyvnili rad udalostí po celom svete, ale zaujímavé pre hráčov sú určite fakty, aký vplyv mali na prvé  spracovanie slávnej 3D série Grand Theft Auto, ktoré vyšlo 22. októbra toho istého roku a ako iste viete, nie je to zrovna hra pre malé deti. Dan Houser v unikátnom rozhovore pre IGN pár zaujímavých detailov prezradil.

Myslím si, že sme odstránili jednu misiu. Tiež tu bolo jedno neovládateľné lietadlo, malo dodávať život oblohe, ale vyzeralo to, že by mohlo preletieť budovami. Takže to sme upravili a tiež zmizlo pár dialógov z talk show v rádiu. Sme ohľadom týchto vecí naozaj citliví, pretože sme sa na to prakticky pozerali z dverí, chápete? ( Rockstar Games majú sídlo na Broadway v New Yorku)

> A čo možno tiež neviete, teroristi spôsobili aj zmenu obalu hry. Teda toho amerického, pretože v Európe hra vyšla s tým pôvodným. Môžete si ich preto nižšie porovnať (vľavo európsky, vpravo americký). Nový obal vznikol podľa Houser cez noc a stal sa inšpiráciou pre obaly všetkých ďalších dielov série.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár