HISTÓRIA HERNÝCH SPOLOČNOSTÍ : Bethesda

O hrách spoločnosti Bethesda ste už určite všetci niekedy počuli. Kto by tiež mohol zabudnúť na dlhé noci strávené pri rozsiahlych RPG, či už išlo o sériu Elder Scrolls alebo Fallout. Spoločnosť pred mesiacom vydala najnovší prírastok do série Elder Scrolls s názvom Skyrim, ktorý zbiera absolútne hodnotenia a ocenenia po celom svete, a aj napriek trochu zabugovanom začiatku sa hrá na výslní všetkých RPG. O kvalitách tejto hry svedčí už aj fakt, že som si vystál 2hodinový front vo veľmi nepríjemnom mraze na polnočnom predaji.

Dnes sa teda zameriame na históriu tejto spoločnosti a zaspomínate si na hry, ktoré týmto súčasným peckám predchádzali.
V prvom diele sa dostane na ich najstaršie hry zamerané na šport, priekopnícku sériu Terminátor a potom príde na rad samotná legendárna Arena, z ktorej sa nakoniec vykľul prvý diel série Elder Scrolls.

zdroj: VideaCesky.cz

V ďalšom diele sa pozrieme na náročný vývoj druhého dielu série Elder Scrolls s názvom Daggerfall a potom niekoľko menej známych hier, ktoré spoločnosti priniesli veľmi krušné časy, z ktorých ju dostalo až plnohodnotné pokračovanie Elder Scrolls III: Morrowind.

zdroj: VideaCesky.cz

Tretí diel sa bude celý točiť okolo The Elder Scrolls III: Morrowind, ktorý je dodnes jedným z najslávnejších RPG vôbec a zachránilBethesdu pred istým koncom.

zdroj: VideaCesky.cz

Ďalej nás čaká jeho nástupca, ešte populárnejšie (a môj osobný obľúbenec) The Elder Scrolls IV: Oblivion. A reč príde aj na konské brnenie.

zdroj: VideaCesky.cz

V poslednom diele sa zameriame hlavne na sériu Fallout a hry, ktoré Bethesda vydala nedávno alebo čoskoro vydá.

zdroj: VideaCesky.cz

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár