Playstation 4 – dojmy

Tak to nakoniec vyšlo. PS4 čaká za zatvorenými pultmi na svojho prvého majiteľa. My sme ho mohli otestovať podrobne niekoľko dní vopred, a to je šanca, ktorú aj človek, ktorý žil v opojení Xboxu, musí chytiť za pačesy (to hovorím o sebe, ale verím, že sa nájdu aj iní s podobne dojímavou minulosťou). Všetky informácie už určite máte o tejto čarovnej škatuľke naštudované, viete teda, že sa jej základná cena pohybuje o niečo nižšie ako základná cena Xbox One, čo je však dané absenciou kamery snímajúcej váš pohyb. Videli ste určite porovnávajúce screenshoty. Fanatici samozrejme podľa nich hneď zakričia, že lepšie vyzerá buď tá, či tá verzia hry. Triezvi a nekonfliktný pozorovatelia budú musieť, či už sa prikláňajú skôr k modrej (Sony) alebo zelenému (Microsoftu), uznať, že hry vyzerajú identicky.

Keď som mal možnosť skúšať ovládač, nesedel mi toľko ako ten xboxový. A u tohoto názoru zostávam aj teraz, po niekoľkých dňoch intenzívneho hrania. Najväčší problém vidím v ľavej páčke, ktorá je – a teším sa na vaše výhražné listy – jednoducho príliš dole. A to tak, že keď chcem s Edwardom dlho utekať strážam a držať teda prst na páčke, proste mi tam nevydrží. Plastové spracovanie bez gumového krytu spôsobuje, že vám prst (nedajbože celý prepotený) skĺzne a vy tak stratíte cenné stotiny.

Poteší ale rozhodne kvalitné dielenské spracovanie. Oddeľovač svieti podobne ako kapota Chevroletu Michaela Knighta Kitt. Mechanika sa potom schováva priamo v prístroji, nie je teda nutné ju nijako vysúvať. V balení potom objavíte jeden drôtový ovládač (vďaka bohu, že kábel nie je päťmetrový, tým pádom sa nezamotáva), HDMI kábel na prepojenie s TV, napájací kábel a pre zasmiatie tiež slúchadlový headset, ktorý sa zapája do ovládača. A skoro by som zabudol tiež na kameru a set hier, ktoré však dostali len recenzenti. Sony si ich vážne rozmaznáva a do balenia teda pripojilo aj päticu hier: Assassin Creed: Black Flag, Knack, Lego Marvel Superheroes, Call of Duty: Ghosts a Killzone: Shadow Fall. Takže žiadne GHOTY klasiky, priatelia.

Samotné prostredie Playstationu prekvapí svojou jednoduchosťou. Keď sa v ňom orientujem aj ja, je to už čo povedať. Je vidieť, že na rozdiel od Microsoftu sa tvorcovia zamerali čisto len na hry a všetko ostatné je tomu podriadené. Jednoduchý je aj prístup do PS Network za kamošmi. Poteší aj fakt, že hru vložíte do mechaniky a namiesto aby sa načítala hneď, tak sa len objaví na obrazovke avatar a hra počká, kým ju spustíte. V Playstationu potom prebýva polterabajtový disk, ktorý snáď ukojí všetky počiatočné túžby pre sťahovanie sprievodných obsahov alebo inštaláciou hier priamo na HDD.

ps4

 

Nerád by som tu teraz nejako víril vody, ktoré už takto sú dostatočne rozbúrené. Toto sú prvé dojmy z konzoly, ktorá si to už čoskoro namieri medzi prostý hrajúci ľud. Tešte sa na to, pretože to bude pecka. Od novej generácie konzol by som síce, čo sa týka grafiky, čakal niečo viac, než predviedol napríklad Black Flag, ale pevne verím, že tých pravých vizuálnych orgií sa ešte len dočkáme. Teraz už ale zatemniť, zhasnúť, vypnúť mobily, priateľky poslať k mamičke a hrať. A hrať. A hrať…

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár