Predaje Playstation 4 presiahli 2,1 milióna kusov

Spoločnosť Sony Computer Entertainment oznámila, že celkový celosvetový predaj novej platformy PlayStation 4 prekročil k 1. decembru neuveriteľných 2,1 milióna kusov. Tento údaj zahŕňa aj 700 000 kusov predaných v Európe, Austrálii a na Novom Zélande, kde bola PS4 na trh uvedená až 29. novembra. Platforma bola dostupná od 15. novembra v Spojených štátoch a Kanade a od 29. novembra v Európe, Austrálii, na Novom Zélande a v Latinskej Amerike. Momentálne si ju možno zakúpiť v 32 krajinách na celom svete.

Andrew House, prezident a CEO spoločnosti Sony Computer Entertainment sa k tomuto úspechu vyjadril nasledujúcim vyhlásením:

Platforma PS4 od svojho uvedenia na trh zažila jednoznačne najväčší úspech v histórii PlayStation. Od uvedenia v Severnej Amerike jej popularita neustále rastie aj v Európe, Austrálii, na Novom Zélande a v Latinskej Amerike. Dopyt je neuveriteľne veľký a predstavuje pre nás veľkú výzvu, robíme však všetko pre to, aby sme dokázali uspokojiť očakávania hráčov a zásobili našich obchodných partnerov dostatočným množstvom PS4 aj počas vianočných sviatkov. Fanúšikom sme skutočne vďační za ich nadšenie a trvalú podporu, ktorú voči platforme PlayStation prejavujú.

PS4 v budúcnosti podporí aj cloudové služby, ktoré budú v Spojených štátoch dostupné už v roku 2014. Tieto služby, sprístupnené vďaka technológii Gaikai, umožnia používateľom prístup k najlepšie hodnoteným hrám určeným pre PlayStation 3 a neskôr aj pre Playstation Vita na PlayStation 4.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár