Sony oznámila novú verziu konzoly PS3 Slim

O tom, že Sony má v pláne niečo nové ohľadom samotnej konzoly Playstation 3 sa vie už nejakú dobu. Veľa špekulácií sa pred údajným oficiálnym oznámením točilo okolo nového modelu PS3 Slim. Dokonca unikli aj, podľa dôveryhodného zdroja niekoľkých veľkých serverov, oficiálne obrázky nového zariadenia. Nech je však zdroj akokoľvek dôveryhodný, oficiálne oznámenie je oficiálne oznámenie. A to už prebehlo. Privítajte teda ľahší, menší a trošku aj iný nový model Playstation 3 Super Slim

> Takže, kde len začať? Podľa oficiálneho vyjadrenia Sony je nová PS3 Super Slim o 25% ľahšia a menšia ako pôvodný Slim, pričom váži až o polovicu menej než pôvodná konzola Playstation 3 (fat). Presná váha je teda 2,1 kilogramov. Novo je aj riešená mechanika, ktorá má tentoraz aj mechanické otváranie a zatváranie. Tým však konzola podľa nás zase naopak stratila eleganciu.

Už 28. septembra sa k nám dostanú dve verzie. Tá prvá je s pevným diskom o kapacite 500GB, tá druhá už ale len s 12GB SSD pamäte. Áno, 12 GB. Môžete si však k tomu pripojiť externý disk typu SATA, alebo ak nemáte, v obchodoch bude aj oficiálne príslušenstvo, kde okrem nového stojanu bude aj externý HDD s kapacitou 250GB.

> S cenou to však zase taká sláva nie je. Ten kto čakal, že s oznámením nového typu PS3 sa dostaví aj menšia cena samotnej konzoly v obchodoch, ten sa bohužiaľ mýlil. Verzia s 500GB HDD bude podľa všetkého stáť 300 eur, a to aj s pribalenou hrou. Tá s výrazne menším pevným diskom (12GB), bude stáť niečo okolo 230 eur. To je však klasická cena dnešného modelu PS3 Slim so 160GB HDD.

S príchodom novej PS3 sa trošku zmení aj samotný obchod Playstation Store. Nielen, že sa počnúc budúcom mesiacom na ňom začnú objavovať hry z PS Plus pre PS Vita, ale zmení sa aj samotný obchod. Sony vraj zjednodušila vyhľadávanie a sťahovanie zo samotného Store bude tiež prebiehať trochu inak. Či sa zmení aj napríklad dizajn alebo čokoľvek iné, to si musíme počkať. Zatiaľ sa aspoň pozrite na rozbaľovacej video PS3 Super Slim od IGN.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár