Spätná kompatibilita 360 -tky

Čím Microsoft na svojej konferencii prekvapil, bola rozhodne spätná kompatibilita hier z Xbox 360 na Xbox One. Je to husársky kúsok, pretože málokto si myslel, že to niekedy bude, rozdielne architektúry PowerPC a x64 sú si dosť vzdialené, na to aby to bolo ťažké urobiť a to potvrdil aj MS. Podľa aktuálnych slov chceli mať spätnú kompatibilitu už pri launchi XONE (čo by im dalo veľkú konkurenčnú výhodu), ale jednoducho zistili, že je to ťažká úloha a nestihli to pripraviť.

Teraz už je spätná kompatibilita funkčná, majitelia Xbox Preview programu ju dokonca už môžu testovať. Je tiež povedané, že pôjde vďaka tomu streamovať 360tkové hry do Windows 10 a teda ich hrať cez Oculus Rift, až bude dostupný. Inak celé fungovanie spätnej kompatibility je vysvetlené na priloženom videu.

V princípe ide o to, že každú hru mierne upravia a dajú jej balíček na stiahnutie na store. Ak máte digitálnu licenciu, objaví sa vám v knižnici, ak máte disk, tak ho len vložíte do mechaniky, stiahne sa vám hra a môžete hrať. Celé je to riešené ako emulátor X360 a do neho vložená hra, budú fungovať achievemnty, party a priatelia, všetko čo bolo dostupné cez Xbox Guide. Na videu vidíte, ako fungujú prvé Borderlands.

Jediné čo zatiaľ nie je jasné, koľko titulov sa spätnej kompatibility dočká. Microsoft povedal, že budú postupne pribúdať, už teraz sa vie, že tituly vyžadujúce špeciálne periférie alebo starý Kinect určite nepôjdu. Na určenie priority, aké hry by si hráči chceli zahrať cez emulátor, spustil Microsoft na webe anketu, kam ide pridávať a hlasovať pre jednotlivé hry. Anketu nájdete pod týmto odkazom.

Update: Zoznam aktuálne dostupných hier, pre účastníkov Xbox Preview programu

A Kingdom for Keflings

A World of Keflings

Alien Hominid HD

Banjo-Kazooie

Banjo-Tooie

BattleBlock Theater

Defense Grid

Geometry Wars Evolved

Hexic HD

Jetpac Refuelled

Kameo

Mass Effect

N+

Perfect Dark

Perfect Dark Zero

Small Arms

Super Meat Boy Toy

Soldiers Toy

Soldiers: Cold War

Viva Piñata

Viva Piñata: TIP

Zuma

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár