TOP # 5 najočakávanejších hier jesene

Hoci leto oficiálne končí až 21. septembra, hráči a hlavne vydavatelia na tento dátum príliš nehľadia. Pravého závisláka totiž skôr ako padajúce teploty osvieži príliv hier, ktoré sa na nás s prvým dňom školy rok čo rok valia ako lavína. Tento rok nebude žiadnou výnimkou. A pretože už sa nemôžeme dočkať, až tá videoherná jeseň vypukne (veríme, že vy tiež), dali sme dohromady päťku titulov, na ktoré si už teraz brúsime zuby a za bezsenných nocí slintáme nad trailermi.

5. miesto – Batman: Arkham City
21. októbra
Máloktorý superhrdina vo svojej videohernej podobe zaujal toľko ako Batman. Netopierí ochranca, čo bdie nad zbabelcami obklopujúcich Gothamu a neprehráva. Navyše, nie je to tak dávno, čo dokázal pomerne husársky kúsok – zarobiť milióny jednak na striebornom plátne, jednak ako videohra. Arkham City bude oproti jednotke rozľahlejšie – to je prvé a najdôležitejšie lákadlo na nových, potenciálnych a nezaujatých hráčov. Ponúkne 25 hodín sólo kampane a minimálne 40 ďalších ako nášup pre tých, čo nevynechajú jediný vedľajší quest. Ak už chystáte poličku na jesenný príval hier, novému Batmanovi tam stopercentne zarezervujte miesto.

4. miesto – L.A. Noire (PC)
november / december
PC konverziu detektívneho titulu, ktorý svojím originálnym poňatím na malú chvíľu – aj cez drobné chybičky – učaroval herný svet, dostala na starosť leedská pobočka Rockstaru. Konzolový špecialisti snáď nesklamú a koncom jesene uvedú na trh hru, ktorej optimalizácia bude natoľko kvalitná, že predbehne biedne pokusy Rockstaru z minulých rokov. My Leedsu veríme. A lákadlá sa z Ostrovov šíria viac ako sľubne: Má to vraj byť graficky ďaleko prepracovanejšie, optimalizácia má byť oveľa lepšia a prispôsobená potrebám PC hráčov, veľkých zmien sa dočká ovládanie a pôjde to vraj celé hrať v 3D. Aj preto u nás „pc-čkové“ L.A. Noire obsadilo peknú zemiakovú pozíciu.

3. miesto – Assassin Creed: Reveleations
15. novembra
Monštruózne renesančný príbeh sa v polovici novembra dočká vyvrcholenia. Ezio Auditor, v Revelations už ako päťdesiatročný assasínský majster, sa sťahuje do Istanbulu, do mesta, kde sa stretávajú ázijské a európske kultúry a kde ho a jeho verných čaká posledný boj s templárskymi silami. Hoci aj tentoraz to nie je plnohodnotný diel, len málokto by si vďaka obrovitosti ponúkaného príbehu myslel niečo iné. Tvorcovia pridajú nové pohyby a hlavne – tri stovky plne konfigurovateľných bômb. Assassínský príbeh, jeden z najväčších, aký herná sféra v tomto žánri pamätá, doplával k cieľu a ani tentoraz to nevyzerá, že by mal sklamať.

2. miesto – Rage
7. októbra
Znie to neuveriteľne, ale táto originálna hračka, ktorá šikovne kombinuje pretekanie a vraždenie, o sebe dala prvýkrát poznať už na QuakeCone v júni 2007 (!). Od tej doby na nej id Software usilovne pracuje a podľa všetkého to vyzerá, že zozbiera úspech. Aspoň v redakcii sme o tom presvedčení. Postapokalyptická akcia sa odohráva v roku 2029 potom, čo Zem zasiahol obrovský asteroid. Pozostalí sa pokúšajú o zrod novej civilizácie a tvoria frakcie, ktoré sa ale navzájom moc nemusia. A do toho je ešte Zem posiata mutantmi. Či už to znie akokoľvek, Rage bude stáť určite za to. Na našom imaginárnom stupni jesenných víťazov obsadilo striebornú priečku.

1. miesto – Battlefield 3
25. októbra
Je to tou masívnou mediálnou kampaňou alebo bude tohtoročný Battlefield naozaj novým kráľom medzi modernými FPS strieľačkami? Frostbite 2 engine, extrémne lineárny a filmová hrateľnosť spoločne s multiplayerom – vždy silnou stránkou Battlefield univerza. Modern Warfare 3 bude mať čo robiť, navyše dielo Infinity Ward vychádza o dva týždne neskôr. Bude to veľká bitka. A my veríme, že v nej dlhoročný vládca padne.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Jedna reakcia na “TOP # 5 najočakávanejších hier jesene”

  1. elbarto píše:

    Jak myslite no

Pridať komentár