War Inc. Battlezone – recenzia

Hrať zadarmo kvalitné trojáčkové tituly je snom každého mladého hráča a to čo sa doteraz zdalo ako víziou poriadneho magora, začína byť v dnešných dňoch realitou. Free2Play model začína vynášať firmám viac zlaťákov a tak je paradoxne spokojný hráč a zároveň aj autor. Škoda len, že vo väčšine prípadoch začína byť hráč šikanovaný a tak nejak donútený si kupovať rôzne balíčky, predmety, bonusy aby stíhal ostatným (bohatším) hráčom. Už je na svete pár kvalitných titulov, ktoré celkom fungujú a sú spokojné obe strany, a do toho rybníčka priplávala ďalšia multiplayerová akcia, ktorá prišla rozvíriť vlny online hrania.

Titul, ktorý si zobral inšpiráciu od hitov ako Call of Duty, Battlefield prišiel ako blesk z jasného neba. A hneď ako sa zjavil jeho servere zaplnilo množstvo hráčov a nám sa nestalo, že by sme nemali s kým hrať a už len to je úspech. Môžete si vybrať Európske, či Americké servery a ako sme sa sami presvedčili zabránilo to nepríjemným záležitostiam, medzi ktoré nepatrí jazyková bariera, ale zvýšena odozva.

Už z obrázkov z hry si môžete všimnúť, hra je podobne ako v Battlefield: Heroes z tretej osoby, čo zvyšuje priehľadnosť na bojisku a hlavne výrazne znižuje nároky na hráčove schopnosti. Takže skôr ako simulátor vojny si predstavte pohodovú arkádu, ktorá sa berie však ovela vážnejšie než humorný hrdinovia. V skratke by sa fakt dalo povedať, že je War Inc. Battlezone jednoducho Modern Warfare XY v inom kabátiku a v režime zadarmo.

Tiež tu sú zastúpené rôzne triedy, s postavou postupujete na úrovne, meníte si výzbroj, zbrane…hráč je motivovaný. Po mŕtvom nepriateľovi/spojencovi môžete vziať jeho zbraň a z čistého snajpra je zrazu nefalšovaný útočník s ruským AK-47. A rozhodne sa neostane len u týchto dvoch druhoch zbraní. Autori priebežne dopĺňajú ďalšie a ďalšie predmety. Takže ak chcete lepšiu vestu, treba si počkať, alebo kúpiť tú vám cenovo dostupnú. Nuž a keďže za vaše úspechy v hraní ste ohodnotený bodmi, či peniazmi, máte ich aspoň za čo míňať. A najlepšie na celom systéme je to, že tu FAKT nemusíte utratiť ani jednu jedinú korunku. Vaša kreditka, tak ostane uchránená, ale keď neodoláte môžete vlastniť napríklad zlatý kalach. Vyzerá tak lákavo!

Vyhrať sa tu dá, postupne zisťujete, že sa môžete okrem základnej primárnej a sekundárnej zbrane vyzbrojiť aj pištoľou, granátmi či rôznymi vylepšeniami. Napríklad dvojnásobný zásobník na každej zbrani, ďialkovo ovládaný dron, či iné drobnosti spríjemnia hru. Obzvlášť zelený dýmový granát je darček zvaný zmätok pre protivníkov a obsadzovanie území je zase o čosi zaujmavejšie.

Čo sa týka herných módov, tak sa môžete trenovať na mapách, ktoré nie sú ohodnotené, pričom počítačom riadených protivníkov neočakávajte. Ďalšie módy sú však už lákavejšie, ale určite očakávané a tak u žiadneho homo sapiens sapiens prevrat mozgu nespravia. Jednoducho Deathmatch a podľa textu ste určite prišli na Conquest. Ehm. mód zvaný Sabotáž sa snáď neurazí, ale zatiaľ obsahuje iba dve nudné mapy a takmer nikto ho nehráva. Ale pre zvedavých: Predstavte si de_dust 2 z Counter Strike a hneď sa nad vašimi hlavami rozsvieti žiarovka. Ovela prívetivejším módom je ten o dobývaní území, či vlajok. Niežeby sršal nápadmi, ale tých pár máp, ktoré sú vytvorené sú veľmi dobre navrhnuté. A je aj v celku jednoduché sa ich naučiť hrať. To síce znamená, že budete dobrý strelci a hráči, ale to takisto aj ostatní, a kto bude War Inc. Battlezone hrať dlhšie a pravidelnejšie je jasný víťaz…väčšinou.

Za audiovizuálnu stránku však veľa palcov nahor dať nemôžeme. Ale keďže sa musíme pozerať na nálepku : „zdarma“, tak prižmúrime pár očí. A ono ak by sme výzor porovnávali z tohtoročným Homefront, tak sa ani tento titul nemusí hanbiť a krčiť niekde v kúte. Ako priamy protivník sa zdá byť teda Battlefield Play 4 Free, a tu musíme hlavy prikloniť k novšiemu titulu. Herné princípy sú však už na pováženie a v nich sa mierka váh musí prikloniť viac k titulu známejšiemu. Tak ako tak, moderné efekty hra obsahuje. Antialiasing funguje, rozmazávanie textúr taktiež a aj konáre stromov, či tráva sa pohybuje vo vetre. Jediné čo je pomalšie, sú pohyby postáv a mimika, ale to až tak dôležité nie je. Aspoň pre bežného hráča nie. Ten si však všimne problému ak vlastní starší stroj, alebo len priemerný notebook. Hra je slabšie optimalizovaná a dokonca na výkonnom stroji, kde sa Crysis 2 hýbe ostošesť, je viditeľný pokles FPS. Takže pre pravých online FPS hráčov, bude nútený krok v znamení znižovania detailov.

Čo sa týka hudobnej zložky tak tá je zatiaľ fakt na nule, vlastne znie iba v menu, takže hodnotiť doprovod tohoto prvku nemá cenu, avšak čo sa týka zvukov, bez tých by sme si tento typ hry ani nevedeli predstaviť. Tak ma snáď napadá iba tetris, kde zvuk je zbytočný. V tomto prípade sú však aj zvuky slabšie a výstrel jednej zbrane sa podobá tej druhej. Je nevýrazný, nemasný, neslaný. Dokonca ani ten granát, sa tak nespráva. Na druhej strane, sú zvuky kulisou, ktorá funguje a tak sa sťažovať príliš nemusíme. Ale rozmlsané ucho z Bad Company 2 vie svoje.

Keď si to všetko zrátame s ohľadom na to, že príliš originality autori nepriniesli a ani pripravované doplnky a prvky zázraky nespravia, musíme dať fakt klobúk dolu pred tvorcami tejto pecky. Za hru, ktorá si nepýta ani cent, s dostatočnou grafikou a výbornými mapami (prevažne) sme fakt vďační a aspoň si môžeme skrátiť čakanie na ďalšie niečo zo série Call of Duty, či Battlefield 3.S tými centami sme to trochu prehnali, oni tí autori budú radi keď si nejaký ten predmet či vylepšenie kúpite. Oni tú hru tvoria pre nás, hráčov.

Je to zdarma, vylepšovanie postavy, nákup predmetov, zábava

slabšie zvuky a nevyladený engine, nulová originalita

Verdikt: Free2Play prírastok, ktorý je fakt zadarmo. Skvelý výzor, zábava a počítajte so stratou voľného času.
Hodnotenie:

70%

 

 

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár