Activision: Next-gen je v novom Call of Duty na prvom mieste

Je tomu už pár dní, čo vonku koluje správa o zmene cyklu vývoja série Call of Duty. So zaradením štúdia Sledgehammer Games do vývojového cyklu sa značka dostáva k ďalšiemu štúdiu, ktoré na nej v budúcnosti bude robiť. Doterajší bol každý nový diel Call of Duty výsledkom dvoch rokov práce či už štúdia Infinity Ward (Modern Warfare 1, 2, 3), alebo štúdia Treyarch (Black Ops 1, 2). Dostávame sa teda do trojročného cyklu vývoja, a veľa ľudí tento krok oceňuje.
Na otázky, ako to bude s herným enginom, či bude to next-gen hra, a či to graficky nedopadne ako minuloročné Call of Duty: Ghosts, by odpovede chcela asi veľa ľudí. K tejto téme sa vyjadril Eric Hirschberg, generálny riaditeľ Activision Publishing. Podľa neho je pojem „next-gen hra“ pre Sledgehammer Games umiestnená na prvom mieste.
Sledgehammer chcú, aby bol next-gen vývoj hlavným bodom. S príchodom nových konzol sa museli zmieriť s faktom, že sa ešte len stávajú centrom pozornosti. Všetci sa s vývojom hier na ne ešte len učia, takže aj vývojový proces je pozmenený. Teraz, keď sa next-gen hardvér pekne zabýval na trhu a v domácnostiach, sa môžeme plne sústrediť na vývoj pravých next-gen hier.

Prečo sa vlastne prešlo na trojročný cyklus vývoja? Hirshberg tvrdí, že dvojročný vývoj sa stával pretekmi s časom. Štúdia sotva stíhali urobiť všetko, čo do ich hier chceli vložiť. „S next-gen hardvérom majú vývojári viac priestoru pre veci, ktoré chceli urobiť. Chceme, aby mali dostatok času na prínos inovácií a rôznych kreatívnych vízií, ktorých sa dostáva iným hrám,“ povedal Hirschberg .

Hirschberg oznámil, že ďalším dôvodom zaradenia Sledgehammer Games do plnohodnotného vývoja bola dobrá spolupráca s Infinity Ward pri vývoji Modern Warfare 3. Activision teda očakáva, že nové štúdio príde s novým poňatím Call of Duty. „Našim štúdiám dávame pri vývoji veľa voľného priestoru,“ povedal. Activision poslal Sledgehammer Games správu, že „oni vedia, čo robí Call of Duty dobrou hrou“ a „urobte si to po svojom“. S postupom času, keď bude ten správny moment začať prezrádzať nejaké detaily, by sme podľa Hirschberg mali pochopiť, ako to Activison myslel.

Nezabudlo sa ani na hráča PS3 a X360. Hoci bude nové Call of Duty next-gen hra, bude to aj na momentálnych konzolách skvelá hra. „Veľa ľudí stále hrá na starých konzolách,“ povedal Hirshberg, „Sme si toho vedomí, preto chceme aj im pripraviť skvelý herný zážitok. Na prvom mieste je ale next-gen, current-gen je až za ním.“

shgames

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár