Multiplayer Far Cry 3 na PC? Zatiaľ skôr otázniky

Je jasné, že multiplayer je v piatok vydanom Far Cry 3 tak trochu do počtu. Hlavné slovo má predsa len kampaň, prípadne kooperácia pre štyroch hráčov. Napriek tomu všetko by však človek pri prvom niekoľkohodinovom hraní časti pre viac hráčov čakal, že bude situácia o niečo veselšia. Alebo skôr funkčnejšia.

> Už pri vyhľadávaní vhodnej hry sa totiž dostavujú prvé problémy – veľa z nich vôbec nezačne. Zatiaľ nie je úplne jasné, prečo sa tak deje, či v tom majú prsty hráči s neoriginálnymi verziami či sa jedná o nejakú chybičku priamo v kóde, pravdou je, že v množstve prípadov sa ďalej než na zoznam pripojených hráčov nedostanete. Ďalšou nevýhodou je aj systém vytvárania zápasov, ktorý funguje rovnako ako na konzolách, žiadne dedikované servery nečakajte. Ak teda máte tú smolu, že narazíte na človeka so slabším pripojením, príliš si nezahráte (a ak ste tým človekom vy, celkom ľahko si nahrabete skúsenosti).

> Lenže ani tá poznámka so skúsenosťami z posledného odseku nie je tak úplne pravdivá, pretože skúsenostný systém zatiaľ príliš nefunguje. Teda presnejšie povedané funguje, zaznamenaný postup sa vám však s výnimkou vašej postavy a útočnej pušky STG-90 neukladá. Preto je úplne jedno, ako si s ostatnými zbraňami vediete, lepšie vybavenie si pre ne skrátka neodomknete.

> Z hľadiska hrateľnosti by som to potom hodnotil ako takú tú klasickú strieľačku z dnešnej doby, ktorú od konkurencie odlišuje niekoľko vecí – prostredie tropického raja, náhodne rozmiestnené zlaňovacie laná, funkcia „bojového pokriku“ (môžete na okamih okolo stojacim spoluhráčom poskytnúť nejaké tie bonusy) a predovšetkým scénky na konci každej mapy, v ktorých najlepší hráč víťazného tímu rozhoduje, či zabije či prepustí najlepšieho hráča porazených.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár