Trials Fusion – recenzia

Podľa spústy jazykov najambicióznejší počin štúdia RedLynx, ktorý nás už niekoľko rokov zásobuje arkádovým motorkami Trials, má byť tento diel s podtitulom Fusion. Keď som si spomenul na písanie dojmov preview verzie predchádzajúceho dielu, Trials Evolution, tak sa mi vybaví dobrá oddychová hra s častými rage momentmi a chuťami roztrieskať všetko okolo seba dáždnikom, ktorý ako divák mojich výbušných nadávok ležal pár krokov odo mňa. Nie snáď preto, že by Evolution bol napríklad zle optimalizovaný a ja by som hral s perfektnými 10 snímkami za sekundu, ale skôr z toho dôvodu, že opäť som nedosiahol na zlatú medailu a strieborná odmena mi už poriadne liezla krkom. Súťaživosť so svojím vlastným výsledkom je niekedy až kulervoucí.

Trials Fusion som si teda vzal pod svoje krídla, pretože predošlý diel nebol zlý. Ako sa teda autorom podarilo prevedenie sveta Trials do ľahko futuristickej, poťažmo akejsi biotechnologickej budúcnosti?

Trials Fusion

Nebudem to naťahovať. Trials Fusion je poctivo odvedená práca, má poklona fínskym vývojárom. Áno, rozdiely medzi Fusion a Evolution sa hľadajú nie príliš dobre. Predsa len, jedná sa o hru rovnakého žánru, v základe rovnakej hrateľnosti, a nové trate alebo vzhľad chudáka pána motorkára do celkových dojmov nezasahujú ako hlavné body, ale skôr ako také čerešničky na torte.

Opäť som mal chute v neskorších fázach hry mlátiť, revať, trieskať do všetkého okolo a párkrát sa mi to aj podarilo. Neviem, či nebol počas recenzovania susedov slovník obohatený o veľa nových pojmov a prirovnaní, za ktoré by sa kdejaký dlaždič alebo sám Steve Stifler nemusel vôbec hanbiť.

V čom ale moja zúrivosť spočívala? Pre tých, ktorí nemajú so značkou Trials ešte skúsenosti, sa to pokúsim vysvetliť: predstavte si, že hráte napríklad Zaklínača II: Vrahovia kráľov. Bude rozdelený na strašne veľa kratučkých kapitol. Začnete jednoduchým tréningom a pôjdete do častí s obtiažnosťou Beginner, začiatočník. Postupne podstúpite niekoľko ďalších tréningov, svet Geralta z Rivie naberie na ťažkosti a vy za pár sekúnd budete stláčať tlačidlo vracajúce vás na posledný checkpoint, alebo kompletne na začiatok kapitoly – trate. Skúste si to predstaviť.

Trials Fusion

Trials Fusion si opäť zakladá na postupne zvyšujúcej sa obtiažnosti tratí. Spočiatku vám bude stačiť držať jeden prst na plyne a druhou rukou si budete môcť písať so svojím priateľom / priateľkou na mobile milostné SMS správy. Postupom času sa ale dostanete do štádia, kedy budete utláčať tlačidlá, poprípade páčky na vašom joysticku, až k jadru Zeme, ale rovnako tým rýchlosť motorky neovplyvníte. Musíte sa nakláňať dozadu a dopredu, dobre si vymeriavať uhol dopadu v nadväznosti na ďalšiu prekážku, niekedy si musíte pribrzdiť, pretože nie všetko prejdete so zošliapnutým tlačidlom na plyn.

Čo sa grafického stvárnenia Trials Fusion týka, nie je tu prakticky čo vytknúť. Príjemná farebná schéma Biotechnického-futuristického sveta budúcnosti vyzerá viac než dobre, ak prihliadneme k tomu, že ste PCčkár alebo vlastník PS4. To si budete môcť vychutnať 1080p rozlíšení. Xbox One disponuje 900p a jeho 360 braček 600p. Dobrá správa je, že všetky platformy bežia na 60 snímkach za sekundu.

Ak ste PCčkár a chcete si vychutnať všetko na HIGH, budete potrebovať silnejšiu mašinu. Nepochopiteľne sa mi niekedy hra „pretransformovala“ do akéhosi „slow-motion“. Hra sa nekuskovala, FPS nepadali, ale spomalilo sa to. Trebárs polku trate sem prešiel ako v spomalenom zábere a druhú polku v klasickej rýchlosti. Po stiahnutí detailov sa mi tento problém už nevyskytol.

Multiplayer a menšie technické problémy je asi jedinou vadou na celkovej kráse

Chybičkám sa nevyhol ani editor vlastných tratí, ktorý mi často padal. Tvorenie tratí nie je príliš zložité. Uvidíme, s čím sa komunita Trials vyšvihne tentoraz. U predchádzajúceho dielu sa vytvorili desaťtisíce nových tratí, takže je jasné, že z tohto pohľadu museli mať vývojári na tvári typický americký úsmev.

Finálnym slovom:

Trials Fusion je ďalším poctivým dielom do tak už dobrej série. Technicky by to potrebovalo trochu doladiť, ale to je prehliadnuteľný problém. Hrou ako takou ide prejsť za jeden víkend, ale nezabudnite, že tamto máte jednoducho bronzovú medailu. Pri hraní odporúčam kúpiť si boxovacie vrece – až budete nejakú trať robiť po tristopäťdesiaty krát, pochopíte, že rozmlátenie klávesnice alebo joysticku vám veľmi nepomôže.

Hodnotenie:

80%

Vašim najväčším priateľom v hre sa stane posledný checkpoint a reštart trate.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár