Žiadny pokus o znásilnenie Lary v Tomb Raider nie je

Keď sa pozriete na trailer, ktorý vychádza z toho, čo bolo predvádzané na E3, uvidíte v jednu chvíľu, že to skoro vyzerá ako by sa niekto snažil Laru znásilniť. Ale nakoniec k ničomu nedôjde a ani my vlastne žiadne veľké podrobnosti nevidíme. Tak ako tak bola táto scéna doteraz považovaná za „pokus o znásilnenie“. To sa ale teraz tvorcovia z Crystal Dynamics snažia vehementne vyvrátiť. Podľa vyjadrenia Darrell Gallaghera, šéfa štúdia, na oficiálnych stránkach totiž o žiadne znásilnenie ale vôbec nejde.

Jeden z momentov, ktorý definuje postavu Lary v hre, bol nesprávne označovaný za ‚pokus o znásilnenie‘ … Je to ten moment, kde je Lara donútená prvýkrát zabiť človeka. V tejto sekcii, kde je jasný určitý podtext ohrozenia a okolitého napätia, to nikdy nedôjde ďalej, než ste sami všetci videli. Sexuálny útok akéhokoľvek druhu nie je kategorická téma, ktorou by sme sa v tejto hre zaoberali.

> Prečo je teda okolo toho také veľké haló? Hráči si môžu domýšľať, čo chcú, drobný problém je, že scénu za znásilnenie označil výkonný producent hry Ron Rosenberg minulý týždeň v rozhovore pre Kotaku, kde povedal:

Jej najlepší priatelia sú unesení, ona je na ostrove zajatá a uväznená. Snažia sa ju znásilniť a ona je doslova zahnaná do kúta. To je veľký krok v jej evolúcii: buď bude bojovať alebo umrie, to je to, čo dnes ukazujeme.

> Za tento „nešťastný“ výrok sa Gallagher ospravedlnil a dodal, že tím určite bude v budúcnosti opatrnejší ohľadom toho, čo hovorí.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár