Giana Sisters: Twisted Dreams – recenzia

Návrat do detstva, kedy som hral dlhé hodiny Super Mária na hernej konzole menom Sono Nintendo sú dávno preč. Takisto ako kópia starej dobrej Segy. Avšak titul Giana Sisters: Twisted Dreams ma opäť raz vrátilo aspoň na chvíľku do minulosti.

Skákačka, ktorá je hratelnostne veľmi podobná práve najväčšej klasike – Super Mariovi, vám určite prinesie tie isté pocity. Jedná sa o duchovného nástupcu starej hry The Great Giana Sisters, ktorá bola tak veľmi podobná práve Super Mariovi, že ju stiahli z predaja a doteraz je zberateľskou raritou, ktorú niekde ponúkajú aj za tristo dolárov. Práve recenzovaný titul je, ale v toľkých ohľadoch originálny a zábavný, že mu prípadné chyby pokojne aj odpustíte.

Giana Sisters Twisted Dreams

Hra prebieha ako klasická hopsačka, skákačka, presne v štýle spomínaného talianského inštalatéra. Na nepriateľov skáčete, môžete do nich aj narážať, vo vzduchu robiť vývrty a tým sa udržať vo vzduchu. Keby som to zhrnul, tak niekto inteligentný skombinoval talianskeho údržbára a Raymana. Pričom čím dlhšie to hrajete, tým viac je to Rayman a náročnejšie. Áno, zároveň s lákavou hrateľnosťou, musím pochváliť aj náročnosť, kde okrem šikovných prstov musíte použiť aj mozog na riešenie jednoduchých hádaniek. Nie sú nijak extra zložité, ale sú dôvodom občasného zdržovania sa v úrovni.

Hlavné hrdinky sú dve sestry, medzi ktorými počas hry nespočetne veľa krát budete prepínať. Jedna vie jedno, druhá iné. Nikdy nehráte naraz za obe. Každá má svoje pre a proti. Zároveň jedna sestra je v krásnom romantickom svete, kde je obloha blankytne modrá, zatiaľ čo druhá sestra trpí v pekelnom svete plnom zlých čertov. To pridáva hre obrovské kúzlo, ktoré sa len tak neopozerá. Je to naozaj pekne spracované, zlaté ručičky grafikov sa nezaprú.

Giana Sisters Twisted Dreams

Nenechajte sa odradiť zároveň detsky pôsobiacou grafikou, hra je obtiažna a určená práve starším hráčom, alebo tým, ktorý majú radi výzvu. Po dohraní hry sa vám otvorí hardcore mód, kde nemáte už nekonečno životov a prejsť vás to bude stáť ešte veľa gamepadov ( odporúčame hrať gamepadom, na klávesnici to až tak pohodlné nie je). Tiež môžete vyskúšať svoju rýchlosť a hrať na čas, alebo na skóre. Jednoducho titul, ktorý nemôže chýbať v žiadnej správnej knižnici na Steame.

Čo sa týka nedostatkov, tak tam musím spomenúť malý počet hudobných skladieb, aj keď tie čo tu sú, tak sú úžasné. Ďalej by som dodal, že náročná herná náplň prišla už príliš skoro, takže mnohých môže odradiť. Inak niet čo vytknúť a tí kto ešte stále váhajú, neváhajte. Hrajte!

Mimochodom, titul je na Steame vďaka projektu Greenlight, kde sami hráči môžu hlasovať za hru, ktorú chcú aby vyšla práve na tejto službe. Vyzerá to tak, že Valve je tu skutočne pre hráčov.

Grafika, hudba, zábava, náročnosť

Málo hudobných skladieb, náročné už od začiatku

Verdikt: Titul, ktorý nič nedáva zadarmo, hopsačka, ktorá vás vráti do čias starého Super Mária.

Hodnotenie: 

90%

 

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár