GC 14: Nový Tomb Raider bude iba časovo exkluzívne pre Xbox One

Ako sme vás už  informovali, Microsoft si pre svoju Gamescomovú konferenciu pripravil zopár ťahákov, medzi ktoré nepochybne patrí aj exkluzivita v podobe vydania Rise of the Tomb Raider iba pre Xbox One. Taký je však biznis a my chápeme, prečo takýto krok Microsoft urobil.

Aj hneď po oznámení sa na internete vyvolala vlna nevôle, či už od PC hráčov alebo vlastníkov konzoly Playstation 4, a všetci sa začali pýtať, či sa jedná o trvalú exkluzívnu ponuku Xboxu One, alebo len o časové zvýhodnenie tejto konzoly v prípade nového dielu TR . Phil Spencer z Microsoftu sa o tejto situácii rozhovoril s anglickým Eurogamer a prezradil, že si druhý diel restartovaného Tomb Raidera budú nakoniec môcť zahrať všetci. Len nezmienil kedy.

„Čo sa sériou urobia z dlhodobého hľadiska nie je moja vec. Nie je to proste na mne. Takže jediné, o čom môžem hovoriť je dohoda, ktorú sme zariadili. Neviem, kde všade potom Tomb Raider vyjde,“ povedal Phil Spencer, šéf Microsoftu.

Dúfajme, že sa nový Tomb Raider dostane časom ako na PC, tak PS4. Nie je celkom jasné, ako to Crystal Dynamics a Square Enix vymyslí, ale je jasné, že ak by sa riadili ohlasmi kričiacich a nahnevaných fanúšikov, Rise of the Tomb Raider dôjde na všetky možné platformy. Možno aj na Mac … WiiU, alebo PS Vita.

zdroj:Czechgamer.com

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár