Shadow Warrior – Kung-pao recenzia

Keď ku koncu druhého tisícročia bol váš počítač zavarený z neustáleho parenia bez prestávok pri hraní Duke Nukem 3D, tak jeho pokračovanie, ktoré vyšlo v roku 2011, vám spôsobilo slzičky. Asi nie každému, ale celosvetové priemerné hodnotenie Duke Nukem Forever dopadlo okolo 50 %, čo je aj pre svalovcov s drsňáckými hláškami podnet ku smútku. V dobe Duke Nuke 3D ale vyvádzal ešte jeden šialenec, Lo Wang. Tento ázijský mužík s katanou za opaskom a zbraňami hromadného ničenia umiestnenými ani nechceme vedieť kde všade, je obdoba Duka. Rád pri masakri svojich nepriateľov prednáša tvrďácké hlášky, na obed mám najradšej čreva s mozgom na pečeňovej omáčke. Nechceme prezradiť konečné hodnotenie už teraz, ale môžeme v kľudne povedať, že jeho remake z roku 2013 rozhodne nedopadol zle.

Pre menej znalých hráčov značky Shadow Warrior tu máme najprv menšie zoznámenie. Príbehovo sa jedná zo začiatku o jednoduchú vec, a to, že vás pošle váš šéf pre bájny meč Nobitsura Kage. Áno, to nevyzerá vôbec zložito. Prísť, zaplatiť, prevziať, odísť. Už od prvej chvíle, kedy vstúpite k ľuďom, kde máte meč kúpiť, je jasné, že to tak ľahké nebude. “ Nie je podstatné, pre koho pracujem. Mám tú milión dolárov a chcem za ne ten meč. Odídem odtiaľto s Nobitsura Kag, a môžem za neho zaplatiť peniazmi alebo krvou. “ No? Takže čo náš Lo Wang urobil? Vytiahol katanu a zabíjačka mohla začať. Keď už pobil všetkých, poistil sa a zabil ich znova. U meča bol blízko, lenže sa niečo pokazilo. Niekto meč ukradol a Lo Wang ho musí získať. Za každú cenu. Ak ten meč nezoženie, nemá sa k svojmu bossovi radšej vracať. Celkovo sa celý príbeh točí okolo toho, že sa ženiete niekam a neviete kam, nechávate za sebou spúšť, zbierate skúsenosti, vraždíte, vylepšujete svoje zbrane, a už sme spomenuli, že budete medzi tým všetkým vraždiť? Nudné? Vôbec! Parádne!

Zo začiatku budete mať k dispozícii iba katanu a jednu husťáckú pištoľ, časom sa dopracujete k prďáckému samopalu. A všetko to spôsobí medzi nepriateľmi peknú ranu. Všeobecne rovnako platí, že vás to s katanou bude baviť asi rovnako najviac. Ruku na srdce, strieľať do zástupu potvor ako do ovečiek svetových elektronických značiek je síce zábava, ale ten pocit ísť si to vybaviť na férovku 1 vs . 3 248 je väčšia zábava. Keď k tomu navyše Lo Wang prednesie hlášky typu “ Neviem ako vy homoklády, ale ja sa bavím! “ Alebo “ Pekne slabé, nič lepšie nevieš, ty & ! / * ? ! „, Tak sa tým pekne dopĺňa atmosféra hry, ktorá je celkovo príjemná, žiadna zložitosť. Vývojári z Flying Wild Hog si na nič nehrajú. Urobili po akčnej stránke vydarený remake, ktorý sa ničoho nebojí. Prečo? Čítajte ďalej.

Sranda. Prča. To je to, na čo sa veľa vsadilo. A tiež sa to podarilo. Či už vyššie spomínanými hláškami Lo Wanga, alebo aj inými vecami, a to sú správne odkazy na iné hry. Objavíte napríklad postavičku robota u jedného herného baru, ktorý vyzerá ako tá plechová krabička, čo vás sprevádza sériou Borderlands, ale telo má stavané ako Dog z Half – Life 2 a jeho epizód. Ďalej sa budete pri vstupe do Wang skrýše pod jeho barákom cítiť ako Bruce Wayne. Má tam totiž zbrojnicu ako hrom, výrivku, herný automat, a to všetko je postavené v jaskyni. Všetko to podtrháva prostredie hry. Tým nemyslíme priamo pekné ázijské stavby, ale to, že môžete zničiť naozaj veľa vecí a naozaj veľa toho môže vybuchnúť. Samé BUM!, Prásk! a oheň okolo dáva atmosféru filmov Michaela Baya. To nás privádza na otázku, či sa naozaj pripravuje SUPER 3D remake filmu Titanic, alebo či to je obyčajný žart. Vyzerá to veľmi vierohodne. Chceme teda vedieť, čo vývojári húlili za matroš. Chceme ho totiž tiež!

Finálny verdikt
Shadow Warrior ( 2013 ) je solídna hra na odreagovanie, ktorá po vás nebude chcieť najnovšie delo ( optimalizácia sa veľmi podarila ), ani moc peňazí, len jedno. Veľa času, pretože hracia doba je pomerne dlhá, hoci budete robiť stále to isté, nudiť sa rozhodne nebudete. Pripočítajte k tomu nemilosrdné a hlúpe hlášky Lo Wanga a máme tu výsledok, z ktorého by sa autori iných, zato nepodarených, remakov hier mali učiť.

Shadow warrior


Výrobca: Flying Wild Hog
Distribútor: Devolver Digital
Minimum: PC
Optimum: Lepšie PC
Web: http://www.shadowwarrior.com/
Žáner: akcia

Herná doba, neustála zábava, humor, optimalizácia

Časom opakujúci sa soundtrack

Verdikt: Chcete sa poriadne odreagovať a urobiť si z nepriateľov kung-pao? Skúste Shadow Warrior.

Hodnotenie: 

80%

zdroj:Czechgamer.com





You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár