Snake Pass – dobrodružstvo s hadom

Snake Pass trochu pripomína hry od Rare na Nintendo 64, z minulosti však čerpá aj vyššiu obtiažnosť a systém záchytných bodov. Kvôli tomu budete mnohé pasáže opakovať do zblbnutia, než sa vám ich podarí zdolať. To však nemožno brať ako nutne zlú vec.

Hlavným hrdinom je had Noodle, ktorý sa s parťákom Doodle, čo je kolibrík, pokúsi zachrániť oblačné kráľovstvo Haven Tor. To sa mu podarí v okamihu, keď vo všetkých pätnástich úrovniach pozbiera tri farebné kryštály, ktoré aktivujú portály.

Hoci grafika hry je vyložene roztomilá, najmä potom stvárnenie Noodleho, a k vášmu snaženiu hrá príjemná hudba, nie je to relaxačná hra. Skúsení lámači joystickov ju môžu dohrať za necelé štyri hodiny, trúfam si však tvrdiť, že väčšina na to bude potrebovať oveľa viac času.
Kto si chce hru ešte sťažiť, môže sa pokúsiť pozbierať v každej úrovni dvadsať bublín a päť mincí. Práve mince bývajú veľmi dobre poschovávané a dostať sa k nim patrí k tým najväčším výzvam. Tu už sa herná doba citeľne predlžuje.
Snake Pass klame telom. Za dvadsať eur získate sympatickú, ale zároveň stresujúcu logickú jednohubku. Nie je pre každého, ale medzi dnešnou produkciou sa určite nestratí.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár