Portal Knights – ďalšia kvalitná hra v early access

Netradičné akčné RPG odohrávajúce sa v otvorenom a fantastickom svete sandboxových ostrovov, ktoré sú vzájomne spojené starobylými portálmi. Vo svete, v pradávnej minulosti rozdrobenom na tisíce drobných častí, ktoré teraz plávajú oblohou každá vlastným smerom a ústrety vlastnej budúcnosti. Ostrovy sú obývané rozličnými bytosťami a predstavujú skutočne unikátne svety. Vaši hrdinovia sú tu potom od toho, aby našli stratené alebo zničené portály medzi ostrovmi a obnovili pôvodný mier, ktorý na nich panoval.

screenshot-3 screenshot-1

Hrdinu vytvoreného podľa vlastného uváženia môžete zaradiť do jednej z troch tried. Schopnosti bojovníka, mága alebo lovca možno postupne upravovať v klasickom strome zručností a systéme levelovaní. V niektorých aspektoch hra môže pripomínať slávny Minecraft, napríklad spôsobom dobývania nerastov a craftováním predmetov, ktoré potom slúžia napríklad k výstavbe vlastného opevneného hradu.

screenshot-6 screenshot-8

Procedurálne generované svety v troch rozmeroch sú plné nepriateľov a mocných bossov, s ktorými sa budete neustále stretávať v bitkách a súbojoch videných z pohľadu 3. osoby. Svetom plávajúcich ostrovov môžete cestovať osamotení alebo v kooperatívnom multiplayeri až pre 4 osoby.

Poznámka: Hra je v predbežnom prístupe (Early Access) a pomerne nedávno dostala veľký update vo verzi 0.6.0. Táto hra nie je doteraz dokončená a počas vývoja sa môže zmeniť čí úplne zrušiť.

Porovnajte si ceny tejto hry v rôznych obchodoch na herneceny.sk

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár