Cossacks 3 – zaujímavý nástupca legendy

Návrat legendárnych Cossacks! Pokračovanie ocenenej strategickej série.

Hra sa odohráva v Európe 17. a 18. storočia, realtimová stratégia umožňuje obrovské bitky až s 16 000 jednotkami na bojisku.

Toto je remake hry, ktorá bola pôvodne vydaná v roku 2000. Obsahuje všetky prvky úspešnej a význаmnej hry Cossacks a kombinuje ich so súčasnou 3D grafikou. Cossacks 3 poskytuje hráčovi neobmedzené strategické a taktické možnosti. Zahŕňajúce nielen budovanie stavieb a ťažbu surovín, ale aj široký výber rôznych jednotiek a vplyv krajiny.

Hráč má k dispozícii 12 hrateľných národov, 70 jedinečných typov jednotiek, 100 vedeckých výskumov a viac ako 140 rozmanitých historických budov. Okrem bitiek na súši, hráči môžu budovať loďstvo a napadnúť svojich nepriateľov na mori. Cossacks 3 ponúkne päť historických kampaní pre jedného hráča a multiplayer až pre 8 hráčov, možnosť hrať v tímoch aj proti počítaču. Prispôsobivý generátor náhodných máp s výberom požadovanej krajiny poskytuje nekonečno variantov bitiek a zábavy.

15-10-13-22-04-45 15-11-04-19-41-09-copy

scr3_q10 scr4_exclusive_q10

Nové pokračovanie série Cossacks sa v mnohých smeroch veľmi podarilo. Hra ponúka zaujímavý príbeh, podarené voľby, vybalansované jednotky a osobitú grafiku. Elementárnym nešvárom celku je podivne konajúca AI, ktorá sa dopúšťa chýb extrémne často. Ak autori tento nedostatok opravia, mohla by sa z Cossacks 3 stáť veľmi výrazná stratégia. Zatiaľ je to ale len mierne nadpriemerné dielo, ktoré odporúčame hlavne fanúšikom tejto série.

Porovnanie cien jednotlivých obchodov môžete na herneceny.sk

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Pridať komentár